Kategorie uprawnień:

• Podesty ruchome stacjonarne

• Podesty ruchome przejezdne

Szczegóły szkolenia

podest

Często zadawane pytania

Szkolenie trwa 25 godzin – obejmuje zajęcia teoretyczne i praktykę

Nie, udział w szkoleniu nie jest warunkiem koniecznym, jednak zdecydowanie ułatwia zdobycie wyniku pozytywnego.

Zgodnie z przepisami prawa, od momentu złożenia wniosku o przeprowadzenie egzaminu, urząd ma 30 dni na wyznaczenie jego terminu. W praktyce sporo zależy od „obciążenia” danego oddziału, od tego, czy jest to sezon urlopowy/ okres świąteczny.

Warto o to zapytać przyszłego pracodawcę przed zatrudnieniem. W zależności od kraju, zakładu pracy, a czasem od decyzji jednostki – uprawnienia mogą zostać uznane lub kandydat do pracy będzie musiał odbyć dodatkowe szkolenie.

Uprawnienia, które były wydawane przez inne jednostki niż UDT, mają charakter zakładowy i po zmianie zakładu pracy przestają obowiązywać.

Uprawnienia te będą ważne do końca 2023 r, pod warunkiem pracy w tym samym zakładzie. Po upływie wskazanego terminu ważności nie ma możliwości ich przedłużenia, konieczne jest przystąpienie do egzaminu zewnętrznego.

Taką sytuację należy zgłosić w oddziale UDT.

Nie ma takiej możliwości – uprawnienia, wydawane operatorowi maja charakter imienny, nie może się nimi legitymować osoba, do której nie należą.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana szkoleniem?

Wszystko spełniło moje oczekiwania , podoba mi się, że dostaliśmy materiały szkoleniowe i dodatkowy dostęp on-line, tak, bym mógł wrócić do zagadnień, które będą mnie interesować. Atmosfera na zajęciach i charyzma prowadzących bardzo dobre, przez co zdobywanie wiedzy było przyjemnością.

Prowadzący w bardzo ciekawy sposób prowadzili zajęcia, byli cierpliwi i w sposób praktyczny pokazywali, jak wykonać daną rzecz.

Szkolenie od strony teoretycznej i praktycznej, prowadzone profesjonalnie i perfekcyjnie.

Najlepiej przeprowadzony kurs, na jakim miałem okazję być. Dziękuję Panowie za szkolenie. Pierwsza klasa.

Fachowa wiedza i umiejętność jej przekazywania kursantom przez instruktorów.

Organizacja szkolenia przeprowadzona bardzo dobrze, dużo wyniosłem z tych zajęć praktycznych.

Wielki plus za poziom wiedzy instruktorów, jakość prowadzonych szkoleń, a przede wszystkim zaangażowanie personelu. W planach mam jeszcze szkolenie na blacharza, które na pewno w przyszłym roku zrealizuję w tym miejscu.

Wszystko było super. Szkolenie zrobiło na mnie wrażenie.

Bardzo fajne zajęcia, prowadzone w ciekawy sposób, żeby się nie nudziły. Wszystko na duży plus.

Świetni wykładowcy, nie mam zastrzeżeń

Dokładne podchodzenie do kursantów mimo luźnej atmosfery, pełne zaangażowanie. Gdy jest potrzebna pomoc to się ją dostaje.

Szkolenie prowadzone profesjonalnie.

Świetni wykładowcy, nie mam zastrzeżeń

Super wykładowcy, bardzo fajny sposób przekazywania wiedzy i przede wszystkim  skuteczny – ludzie z pasją.

Zobacz nasze wpisy

Montaż żurawia – jak przebiega?
Rozstaw wideł wózka widłowego
Magazyn z wózkiem widłowym
opony
Budowa wózka widłowego
Jakie urządzenia podlegają UDT?
Co to jest UTB?
Rodzaje wózków widłowych

PRYWATNY I FIRMOWY KURS NA ZWYŻKĘ – POD OKIEM SPECJALISTÓW

Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach w swojej ofercie posiada specjalisty kurs na zwyżkę (kurs na podesty ruchome), który pozwoli w rzetelny sposób przygotować się do egzaminu. W naszej placówce pracują certyfikowani i doświadczeni instruktorzy, którzy nastawieni są na kompleksowe i przyjazne przekazanie wiedzy teoretycznej, a także umiejętności praktycznej w obsłudze zwyżek potrzebnych do bezpiecznej pracy z urządzeniem zgodnie z przepisami BHP.
Kursy na zwyżki – zakres uprawnień

Przebyty kurs na zwyżki wraz z zaliczonym egzaminem przed komisją UDT jest gwarancją uzyskania uprawnień w zakresie obsługi:

 • podestów ruchomych stacjonarnych,
 • podestów ruchomych przejezdnych.

Nasze szkolenia na podnośniki pozwolą kursantowi posiąść wiedzę nie tylko na temat samej obsługi urządzenia, ale również jego budowy, bezpiecznego użytku, a także właściwego działania w wypadku awarii czy wypadku.

KURS NA PODESTY RUCHOME – CHARAKTER CZASOWY UPRAWNIEŃ

Kurs na podesty ruchome oraz zdany egzamin gwarantują uzyskanie uprawnień UDT na obsługę tych urządzeń. Wedle Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych zdobyte kwalifikacją mają charakter czasowy.

Nie oznacza to jednak konieczności ponownego zdawania egzaminu przez czynnego operatora. Aby uprawnienia na zwyżki UDT (podesty ruchome) nie straciły ważności, operator powinien złożyć wniosek (na 3 miesiące przed wygaśnięciem ważności kwalifikacji).

UPRAWNIENIA NA ZWYŻKI – WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE, OPOLSKIE, WIELKOPOLSKIE

Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach to profesjonalna placówka z wieloletnim doświadczeniem, która realizuje swoje usługi w różnych częściach Polski. Obecnie przeprowadzamy firmowe i prywatne szkolenia na zwyżki w trzech województwach: śląskim, opolskim i wielkopolskim.

PODESTY RUCHOME – KURS W KRAPKOWICACH, RACIBORZU, OPOLU, KĘDZIERZYNIE-KOŹLU, RYBNIKU, OLEŚNIE, STRZELCACH OPOLSKICH, KLUCZBORKU LUB PRUDNIKU.

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem na podesty ruchome w naszym kraju, możesz to zrobić w jednym z wybranych miast.

 • Krapkowice.
 • Racibórz.
 • Opole.
 • Kędzierzyn-Koźle.
 • Rybnik.
 • Olesno.
 • Strzelce Opolskie.
 • Kluczbork.
 • Prudnik.

SZKOLENIE NA PODESTY RUCHOME – CENA

Kurs na podnośniki w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach to szkolenie przystępne cenowo w niewielkim wymiarze czasowym. Takie rozwiązanie pozwala posiąść wysokie kwalifikacje niewielkim nakładem, dzięki czemu będzie doskonałym wyjściem zarówno dla osób, które poszukują zatrudnienia, jak i tych, którzy już pracują.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń na obsługę podestów ruchomych i nie tylko – polecamy również kurs na wózek widłowy i montera izolacji przemysłowych.

Zobacz więcej

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA DLA FIRM

Powiedz nam o realizowanym projekcie, a my dostosujemy szkolenie do Twoich potrzeb