Kurs Bezpieczna praca na wysokości – Podstawowy

O pracy na wysokości mówimy każdorazowo, kiedy dana osoba wykonuje czynności powyżej jednego 1m – w miejscu i przestrzeni, które nie są osłonięte stałymi konstrukcjami (np. ścianami), zabezpieczającymi pracownika przed upadkiem.

Ważne informacje

Szczegóły kursu

 • wiek: ukończone 18 lat
 • wykształcenie: minimum podstawowe
 • stan zdrowia: zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy pow. 3 m
 • wymogi formalne: przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (na adres: biuro@csz.com.pl)
 • dodatkowo: ubranie robocze (odzież i obuwie ochronne)
 • 1 dzień – 8 godz.
 • Rozpoczęcie zajęć: 8:00
 • Możliwość dostosowania zajęć, do specyfiki wykonywanych prac, zleceń, do realizacji których niezbędne są uprawnienia wysokościowe
 • Zajęcia odbywają się w Centrum Szkolenia Zawodowego (ul. Opolska 75, 47-300 Krapkowice, woj. opolskie)
 • Rusztowanie szkoleniowe
 • Dostęp do sprzętu ochrony indywidualnej
 • Klimatyzowane sale wykładowe
 • Zaplecze socjalne
 • Przerwy kawowe
 • Kursant jest zobowiązany do posiadania ubrania roboczego lub takiego, które umożliwia wygodne poruszanie się po rusztowaniu szkoleniowym oraz odpowiednie, antypoślizgowe obuwie ochronne.
 • Praca na wysokości w świetle obowiązujących przepisów
 • Metody pracy na wysokości z zastosowaniem SOI
 • Dobór i dopasowanie sprzętu
 • Systemy ochrony przed upadkiem
 • i wiele innych
FAQ

Często zadawane pytania

Dla Twojej wygody i szybkiego dostępu do potrzebnych informacji stworzyliśmy sekcję z pytaniami. W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości i pytania naszych klientów.

Szkolenie jest adresowane do pracowników wykonujących prace wysokościowe- będą to pracownicy budowlani, montażyści, wykonujący instalacje, montażyści stawiający rusztowania, firmy świadczące usługi wysokościowe – grono odbiorców jest bardzo szerokie.

Szkolenie wyposaży jego uczestnika nie tylko w wiedzę, ale przede wszystkim w praktyczne umiejętności, związane z wykonywaniem pracy na wysokości z użyciem sprzętu ochrony indywidualnej. Kluczową rolę w szkoleniu odgrywa bezpieczeństwo, a także umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Uczestnik szkolenia uzyska uprawnienia do wykonywania pracy pow. 1 m, które będą potwierdzały jego znajomość z zasadami bezpieczeństwa, przepisami, wymogami oraz właściwy użytkowaniem sprzętu ochrony indywidulanej.

Bezpieczna praca na wysokości to cykl 3 szkoleń poświęconych pracy na wysokości. Moduł pierwszy uczy właściwego wykorzystania SOI, jest dedykowany pracownikom wysokościowym. Moduł II poświęcony jest zarządzaniu praca na wysokości i jest dedykowany kadrze kierowniczej. Ostatni, III moduł, poświęcony jest ratownictwu wysokościowemu.

Kursant jest zobowiązany do posiadania ubrania roboczego lub takiego, które umożliwia wygodne poruszanie się po rusztowaniu szkoleniowym oraz odpowiednie, antypoślizgowe obuwie ochronne.

Udział w szkoleniu nie wymaga doświadczenia na konkretnym stanowisku pracy. Wzięcie udziału w niektórych modułach szkolenia, może wymagać uczestnictwa w podstawowym szkoleniu, związanym z bezpieczeństwem wysokościowym.

Osoba, która ma lęk wysokości prawdopodobnie zrezygnuje z wykonywania prac wysokościowych, dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa współpracowników.

Szkolenie trwa 8 godzin.

Szkolenie składa się z 2 części: teorii i praktyki.

Uprawnienia wydawane są na czas bezterminowy, ich odświeżenie póki co nie jest wymogiem, a zaleceniem – w ramach prewencji warto powtarzać szkolenie co 2 lata.

Pracą na wysokości nazywamy pracę wykonywana powyżej 1 m, kiedy pracownik nie jest zabezpieczony stałymi konstrukcjami/ ścianami, które zapewniałyby mu bezpieczeństwo.

Same plusy!

Korzyści

kompetencje

do bezpiecznej pracy na wysokości


Praca

możliwość podjęcia pracy w wielu sektorach

Kwalifikacje

stałe podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Najlepszy

najlepszy stosunek ceny szkolenia do zakresu oferowanych usług

Szybki

zwrot zainwestowanych w szkolenie pieniędzy, dzięki nabytym umiejętnościom podczas szkolenia

Korzyści

nabycie nowych kompetencji i umiejętności

Oceny

Poznaj opinie klientów!

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Silna stroną szkolenia jest bardzo duża wiedza wykładowcy i doświadczenie, które posiada oraz dobrze wyposażona sala i warsztat
Rafał
(13-24.09.2021)
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Silnymi stronami organizacji szkolenia są profesjonalne podejście od kursantów dodatkowa wiedza poza programowa
Bartosz
(12-23.07.2021)
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Dobre strony : szybkie tempo, ciekawa tematyka, profesjonalne podejście, duża ilość ciekawostek. Brak słabych stron.
Kacper
(13-24.09.2021)
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Uważam, że organizacja szkolenia nie posiada słabych stron wręcz przeciwnie są tylko silne strony, które dały mi wiele doświadczenia teoretycznego oraz praktycznego.
Grzegorz
(12-23.07.2021)
Zdjęcia

Galeria szkoleniowa

Baza wiedzy

Poradnik branżowy

Prawidłowe zabezpieczenia przy pracy na wysokości to podstawowy czynnik BHP w każdym zawodzie, w którym wykonywane są czynności na określonej wysokości mogącej stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Sprawdź nasz kurs SOI i zdobywaj umiejętności, wiedzę i uprawnienia z zakresu pracy na wysokości, korzystając z praktycznego szkolenia, które zapewni Ci pewność, bezpieczeństwo i efektywność w codziennych zadaniach.

ZROZUMIENIE ZAGROŻEŃ – KLUCZ DO BEZPIECZNEJ PRACY NA WYSOKOŚCI

Szkolenie wysokościowe zaczynamy od podstaw, tłumacząc znaczenie zabezpieczeń do pracy na wysokości i jakie zagrożenia mogą na nas czyhać. Naszym celem jest nie tylko nauczenie Cię technicznych aspektów pracy na wysokościach, ale również budowanie świadomości ryzyka, które z tym się wiąże.

PRACA NA WYSOKOŚCI – ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ TO PODSTAWA

Sprzęt ochrony indywidualnej musi być zawsze dostosowany do rodzaju wykonywanej pracy, posiadać wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz być w pełni sprawny. Każdy pracownik zostaje wyposażony przez pracodawcę w odpowiedni sprzęt zabezpieczający przed upadkiem z wysokości całkowicie nieodpłatnie. Pracownika należy poinformować, jak posługiwać się poszczególnymi elementami, jednak aby w pełni zrozumieć sposób ich działania, należy przejść wcześniej profesjonalnie poprowadzony kurs.

Nasze szkolenia z zakresu systemów zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości skupiają się na praktycznym wykorzystaniu profesjonalnych zabezpieczeń. Dzięki temu nauczysz się, jak prawidłowo wykorzystać sprzęt ochrony indywidualnej, aby zminimalizować ryzyko podczas wykonywania swojej pracy. Tego typu sprzęt to między innymi kask, specjalne szelki, linki, uprzęże, zatrzaśniki czy amortyzatory.

Kurs SOI to doskonała okazja, aby nauczyć się obsługi wymienionych wyżej elementów, ale także niezbędna wiedza o tym, jak dbać o sprzęt, aby zapewniał długotrwałą i bezpieczną pracę.

ZABEZPIECZENIA DO PRACY NA WYSOKOŚCI – UZYSKANIE UPRAWNIEŃ DO PRAC NA WYSOKOŚCIACH

Szkolenie jest zaprojektowane, aby pomóc Ci zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności potrzebne do uzyskania uprawnień do prac na wysokościach. Zajęcia praktyczne prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy pomogą Ci zrozumieć i opanować każdy aspekt pracy na wysokościach. Podczas ich trwania zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo, prezentując jednocześnie możliwe zagrożenia i problemy podczas wykonywania prac wysokościowych.

Kurs do prac na wysokości – inwestycja w Twoją przyszłość

Decydując się na nasz kurs do prac na wysokości, inwestujesz w swoją przyszłość. Nieważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z pracą na wysokościach, czy jesteś już doświadczonym profesjonalistą – z naszym szkoleniem nauczysz się nowych umiejętności, zrozumiesz jakie zagrożenia mogą Cię spotkać i jak się przed nimi zabezpieczyć, używając specjalistycznego sprzętu.

Zapraszamy Cię do korzystania z naszego kursu, który gwarantuje kompleksowe szkolenie, bazujące na najnowszych standardach i procedurach. Zdobądź uprawnienia do pracy na wysokościach i wykonuj swoje zadania z pewnością, że jesteś w pełni przygotowany i zabezpieczony. Z nami praca na wysokościach stanie się bezpieczna, efektywna i mniej stresująca. Sprawdź również pozostałe kursy dotyczące ratownictwa w pracy na wysokości oraz zarządzania pracą na wysokości.

Zobacz więcej