jak wygladaja uprawnienia na wozki widlowe

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych wygląd zaświadczeń kwalifikacyjnych został ujednolicony. Sprawdź, jak wyglądają teraz plastikowe karty upoważniające do prowadzenia wózków widłowych.

Ujednolicony wzór uprawnień na wózki widłowe

Aktualnie każdy posiadający odpowiednie uprawnienia dostaje dokument potwierdzający kwalifikacje do prowadzenia pojazdów transportu bliskiego. Zaświadczenia kwalifikacyjne do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych wydawane są teraz tylko w formie kart plastikowych. Nie są wręczane żadne dodatkowe dokumenty potwierdzające kwalifikacje. Wzór uprawnień będzie się różnił w zależności od organu, od którego je otrzymaliśmy.  

uprawnienia na wozki widlowe

uprawnienia na wozki widlowe1

Zaświadczenie na wózki widłowe – zakres uprawnień

Należy pamiętać, że zakres uprawnień jest wpisany we właściwym polu, a osoba, która posługuje się kartą, może obsługiwać wyłącznie urządzenia, które zostały na niej wymienione. Samo zaświadczenie jest ważne z dokumentem tożsamości do terminu podanego na karcie. Starsze wzory wygasną z dniem 1 stycznia 2024 r. a operatorzy którzy posługują się nimi, muszą złożyć wnioski o przedłużenie uprawnień nie później niż do końca października 2023 r.

Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?

Obecnie jedynym sposobem na zdobycie uprawnień na obsługę wózków widłowych jest zaliczenie egzaminu przeprowadzanego przez jedną z jednostek Dozoru Technicznego. Aby odpowiednio się przygotować warto przejść wcześniej kurs na wózki widłowe, przygotowujący przyszłego operatora do pracy z urządzeniami transportu bliskiego. W Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i rzetelność – nasze szkolenia prowadzone są przed wykwalifikowane osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy z tego typu maszynami. Zapraszamy do skorzystania z naszej pełnej oferty szkoleń UDT.

 

Jestes zainteresowany szkoleniem na wózki widłowe? Zobacz!

KURS NA WÓZKI WIDŁOWE OPOLE
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE NYSA
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE STRZELCE OPOLSKIE
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE RYBNIK
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE RACIBÓRZ
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE OLESNO
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE KRAPKOWICE
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE KLUCZBORK
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE KĘDZIERZYN-KOŹLE
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE PRUDNIK
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE BRZEG
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE NAMYSŁÓW
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE GŁUCHOŁAZY
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE GŁUBCZYCE
KURS NA WÓZKI WIDŁOWE ZDZIESZOWICE