Kategorie uprawnień:

• Żurawie stacjonarne
• Żurawie przewoźne i przenośne

• Żurawie wieżowe i szybkomontujące
• Żurawie samojezdne

Szczegóły szkolenia

zuraw

Często zadawane pytania

Zakres uprawnień będzie adekwatny do kategorii, w ramach której uczestnik przystąpi do egzaminu – jeżeli wybierze żurawie stacjonarne, to zdobędzie uprawnienia do obsługi tego urządzenia.

Czas trwania szkolenia wynosi 25 godzin, w ramach których realizowana jest część teoretyczna, praktyczna oraz egzamin.

Nie ma takiej możliwości – wybór nowej kategorii uprawnień wiąże się z koniecznością przystąpienia do pełnego egzaminu – do teorii i praktyki.

Jeżeli egzaminowany został zgłoszony przez firmę szkoleniową, to w pierwszej kolejności do niej należy się zwrócić z pytaniem, czy dokument został dostarczony do firmy. Jeśli kandydat przystępował do egzaminu indywidualnie, to o swoje uprawnienia musi pytać w oddziale UDT.

Istotne, aby min.3 miesiące przed ich wygaśnięciem złożyć wniosek do UDT o wydanie nowego dokumentu.

Prawdopodobnie nie- urząd raczej nie analizuje powodów nieobecności, liczy się zapisany w ustawie czas, który daje możliwość zgłoszenia nieobecności podczas egzaminu, a są to 3 dni robocze, poprzedzające egzamin.

Wszystko zależy od liczby uczestników- im grupa jest większa, tym czas trwania egzaminu dłuższy. Warto zarezerwować sobie w tym dniu ok. 3 godzin, które w zupełności powinny wystarczyć na przeprowadzenie całego egzaminu, pod warunkiem, że teoria i praktyka odbywają się w jednym miejscu.

Do kolejnego egzaminu można przystąpić po ponownym złożeniu wniosku o sprawdzenie kwalifikacji przez UDT – najwcześniej miesiąc po poprzednim egzaminie (tyle wynosi ustawowy czas na wyznaczenie terminu egzaminu od momentu złożenia wniosku).

Jesteś zainteresowany/zainteresowana szkoleniem?

Wszystko spełniło moje oczekiwania , podoba mi się, że dostaliśmy materiały szkoleniowe i dodatkowy dostęp on-line, tak, bym mógł wrócić do zagadnień, które będą mnie interesować. Atmosfera na zajęciach i charyzma prowadzących bardzo dobre, przez co zdobywanie wiedzy było przyjemnością.

Prowadzący w bardzo ciekawy sposób prowadzili zajęcia, byli cierpliwi i w sposób praktyczny pokazywali, jak wykonać daną rzecz.

Szkolenie od strony teoretycznej i praktycznej, prowadzone profesjonalnie i perfekcyjnie.

Najlepiej przeprowadzony kurs, na jakim miałem okazję być. Dziękuję Panowie za szkolenie. Pierwsza klasa.

Fachowa wiedza i umiejętność jej przekazywania kursantom przez instruktorów.

Organizacja szkolenia przeprowadzona bardzo dobrze, dużo wyniosłem z tych zajęć praktycznych.

Wielki plus za poziom wiedzy instruktorów, jakość prowadzonych szkoleń, a przede wszystkim zaangażowanie personelu. W planach mam jeszcze szkolenie na blacharza, które na pewno w przyszłym roku zrealizuję w tym miejscu.

Wszystko było super. Szkolenie zrobiło na mnie wrażenie.

Bardzo fajne zajęcia, prowadzone w ciekawy sposób, żeby się nie nudziły. Wszystko na duży plus.

Świetni wykładowcy, nie mam zastrzeżeń

Dokładne podchodzenie do kursantów mimo luźnej atmosfery, pełne zaangażowanie. Gdy jest potrzebna pomoc to się ją dostaje.

Szkolenie prowadzone profesjonalnie.

Świetni wykładowcy, nie mam zastrzeżeń

Super wykładowcy, bardzo fajny sposób przekazywania wiedzy i przede wszystkim  skuteczny – ludzie z pasją.

Zobacz nasze wpisy

Montaż żurawia – jak przebiega?
Rozstaw wideł wózka widłowego
Magazyn z wózkiem widłowym
opony
Budowa wózka widłowego
Jakie urządzenia podlegają UDT?
Co to jest UTB?
Rodzaje wózków widłowych

HDS KURS NA ŻURAWIE – SZKOLENIE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Szkolenie HDS w CSZ Krapkowice prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów, którzy umiejętnie potrafią przekazywać wszystkie niezbędne informacje dla przyszłych operatorów. Nasi szkoleniowcy przywiązują uwagę do najdrobniejszych szczegółów, a każdy kursant może liczyć na stałą opiekę w czasie trwania kursu. Przejście naszego szkolenia pozwoli w kompleksowy sposób przygotować się do pracy z żurawiem w bezpieczny sposób zgodny z obowiązującymi zasadami BHP.

UPRAWNIENIA NA HDS – ZAKRES KWALIFIKACJI

Kurs operatora żurawia wieżowego w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach ma na celu przygotowanie kursanta do zdania egzaminu przed komisją UDT. Pozytywny wynik oznacza, że taka osoba posiądzie uprawnienia HDS na obsługę:

 • żurawi stacjonarnych,
 • żurawi samojezdnych,
 • żurawi przewoźnych i przenośnych.

KURSY NA ŻURAWIA DLA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH – WYMAGANE ODNOWIENIE KWALIFIKACJI

Uprawnienia na żurawia są wystawiane czasowo, o czym mówi Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych.

Co ważne jednak – nie oznacza to tego, że kurs i na żurawia, a także egzamin należy przejść jeszcze raz. Jedyne, o czym musi pamiętać operator, jest to, aby na 3 miesiące przed upływem terminu ważności, złożyć odpowiedni wniosek, aby przedłużyć posiadane HDS uprawnienia.

SZKOLENIA NA OPERATORA ŻURAWIA DLA OSÓB PRYWATNYCH I FIRM – WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE, OPOLSKIE I WIELKOPOLSKIE

Jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień na HDS? Dzięki CSZ w Krapkowicach możesz to zrobić na terenie jednego z trzech województw. Obecnie przeprowadzamy kursy na terenie Śląska, Opolszczyzny i Wielkopolski.

KURS NA ŻURAWIE – KRAPKOWICE, KĘDZIERZYN-KOŹLE, OPOLE, RACIBÓRZ, RYBNIK, NYSA, OLESNO, STRZELCE OPOLSKIE, PRUDNIK

CSZ Krapkowice realizuje swoje usługi nie tylko w jednym mieście. Jesteśmy elastyczni i dopasowani do poszczególnych klientów. Na ten moment organizujemy kursy na HDS dla firm i osób prywatnych w takich miastach jak:

 • Krapkowice,
 • Kędzierzyn-Koźle,
 • Opole,
 • Racibórz,
 • Rybnik,
 • Nysa,
 • Olesno,
 • Strzelce Opolskie,
 • Prudnik.

KURS NA ŻURAWIA – CENA

Centrum Szkolenia Zawodowego zaprasza każdą osobę, która pragnie podnieść swoje kwalifikacje, które mogą przyczynić się do znalezienia stabilnej i ciekawej pracy lub podnieść obecne wynagrodzenie w miejscu zatrudnienia. Kursy zawodowe prowadzone są w niewielkim wymiarze czasowym, a także w przystępnej cenie.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, w której znajdziesz m.in. praktyczne szkolenie na wózki widłowe. W razie pytań zapraszamy do kontaktu – CSZ w Krapkowicach.

Zobacz więcej

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA DLA FIRM

Powiedz nam o realizowanym projekcie, a my dostosujemy szkolenie do Twoich potrzeb