W jakiej branży zalecane jest posiadanie certyfikatu Norsok?

Decydując się na zmianę dotychczasowej pracy, a nawet miejsca jej poszukiwania powinniśmy zorientować się jakie uprawnienia i kompetencje są aktualnie pożądane i doceniane przez rekruterów. Posiadanie certyfikatu Norsok to ogromny plus dla kandydata, dzięki, któremu znacznie łatwiej jest mu znaleźć posadę na atrakcyjnych warunkach. Czy zdanie egzaminu Norsok to konieczność, jeśli chcemy wyjechać do Norwegii w celach zarobkowych? Nie jest to przymus, ale zdecydowanie warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie korzyści, z jakimi się to wiąże. Zostań z nami i dowiedz się, w jakiej branży w szczególności może Ci się przydać nabyta podczas szkolenia Norsok wiedza.

Jak uzyskać certyfikat Norsok i jakiej branży dotyczy?

Certyfikat Norsok jest honorowany w norweskim przemyśle petrochemicznym. Natomiast, aby go uzyskać, należy w pierwszej kolejności przystąpić do egzaminu, a następnie otrzymać z niego pozytywny wynik. W ten sposób zostanie zweryfikowana wiedza teoretyczna, praktyczna oraz znajomość norweskiej normy Norsok M-004.

Dlaczego wprowadzono normę Norsok?

Norma M-004 jest uszczegółowieniem i doprecyzowaniem europejskich przepisów, które w państwie skandynawskim, w przemyśle petrochemicznym są niewystarczające ze względu na położenie geograficzne i stale oddziałujące czynniki atmosferyczne. Wykwalifikowany monter izolacji przemysłowych posiadający doświadczenie oraz certyfikat Norsok, będzie miał otwartą drogę do ubiegania się o pracę na norweskich rafineriach. Z tego względu jednoznacznie możemy powiedzieć, że warto zdecydować się na szkolenie w tym zakresie.

Jeśli egzamin Norsok masz już za sobą, zachęcamy do przeczytania artykułu poświęconego zupełnie innej tematyce – widły do wózka widłowego i ich rodzaje.

Podobne wpisy