Szkolenie Steigerbouwer- uprawnienia DNV

Zamierzasz uzyskać uprawnienia na rusztowania? Odwiedź nasze Centrum Szkolenia w Krapkowicach i skorzystaj z oferty kursów na montera rusztowań. W ofercie naszego centrum szkoleniowego znajdują się DNV szkolenia podzielone na dwa poziomy:

Steigerbouwer Basic – Montażysta Rusztowań (uprawnienia holenderskie) – poziom podstawowy

Steigerbouwer Advanced – Montażysta Rusztowań (uprawnienia holenderskie) – poziom zaawansowany

STEIGERBOUWER BASIC – MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ (UPRAWNIENIA HOLENDERSKIE) – POZIOM PODSTAWOWY

 • Podział rusztowań
 • Etapy montażu rusztowań, demontaż
 • Odczytywanie rysunku
 • Środki ochrony indywidualnej

Ukończenie specjalistycznego szkolenia w zakresie montażu rusztowań zapewnia uczestnikowi: wykonywanie obowiązków w oparciu o obowiązujące przepisy oraz poznanie struktury rusztowania wraz z jego konkretnymi częściami. Wykwalifikowany montażysta rusztowań będzie mógł zidentyfikować wady, które wymagają wycofania sprzętu, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Zyska również wiedzę na temat bezpiecznej pracy na wysokości i systemów ochrony przed upadkiem.

Mając bogate doświadczenie i doskonałe zaplecze techniczne do realizacji tego szkolenia, rozbudowaliśmy ofertę – dostosowując obowiązki montażysty rusztowań do holenderskich przepisów. Tym sposobem daliśmy pracownikom branży rusztowań przemysłowych możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i szerszy dostęp do ofert pracy.

SZKOLENIE MONTAŻ RUSZTOWAŃ – I CO DALEJ?

Ukończenie szkolenia „monter rusztowań” wiąże się z przystąpieniem do egzaminu teoretycznego i praktycznego, który odbywa się w języku polskim z udziałem holenderskiego egzaminatora. Uzyskanie pozytywnego wyniku, pozwala na zdobycie certyfikatu DNV, który uprawnia do montażu rusztowań w konfiguracji standardowej oraz do pracy w grupach montażowych.

KURSY MONTER RUSZTOWAŃ – CO GWARANTUJEMY?

 • Udział w specjalistycznym szkoleniu teoretycznym i praktycznym w oparciu o standardy holenderskie.
 • Wyspecjalizowaną kadrę instruktorów i egzaminatorów.
 • Własne opracowania materiałów.
 • Szkolenie i egzamin w języku polskim.

Dokumenty do pobrania

STEIGERBOUWER ADVANCED – MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ (UPRAWNIENIA HOLENDERSKIE)- POZIOM ZAAWANSOWANY

 • Materiały do budowy rusztowań
 • Siły wewnętrzne i zewnętrzne
 • Przykładowe zadania egzaminacyjne
 • i wiele więcej

Zaawansowane szkolenie Steigerbouwer, adresowane jest do absolwentów pierwszego poziomu Steigerbouwer Basic, którzy mają za sobą roczny staż pracy w charakterze montażysty rusztowań (uprawnienia holenderskie). Specjalistyczny kurs pozwoli jego uczestnikom zwiększyć zakres wiedzy i umiejętności, a co za tym idzie, pozwoli im uzyskać nowe uprawnienia, m.in. do kierowania grupą montażową.

SZKOLENIE NA MONTAŻYSTĘ RUSZTOWAŃ – I CO DALEJ?

Ukończenie szkolenia, wiąże się z przystąpieniem do egzaminu teoretycznego i praktycznego, który odbywa się w języku polskim z udziałem holenderskiego egzaminatora. Uzyskanie pozytywnego wyniku, pozwala na zdobycie certyfikatu DNV (1e Monteur Steigerbouw), który uprawnia do montażu rusztowań w konfiguracji niestandardowej, pracy w grupach montażowych oraz pracy na stanowisku pierwszego montera (kierowanie grupą)

KURSY NA RUSZTOWANIA – CO GWARANTUJEMY?

 • Udział w specjalistycznym szkoleniu teoretycznym i praktycznym w oparciu o standardy holenderskie.
 • Wyspecjalizowaną kadrę instruktorów i egzaminatorów.
 • Własne opracowania materiałów.
 • Szkolenie i egzamin w języku polskim.

Dokumenty do pobrania

MONTER RUSZTOWAŃ, CZYLI KTO?

Montażysta rusztowań to pracownik budowlany, którego głównym zadaniem jest montowanie, a także demontowanie rusztowań budowlanych. Osoba pracująca na tym stanowisku posiada jednak o wiele szerszy zakres obowiązków, do których wchodzi m.in.:

 • planowanie położenia rusztowania,
 • dbanie o prawidłowe połączenie rusztowania,
 • zapewnienie bezpieczeństwa na rusztowaniu.

Monter rusztowań jest więc bardzo odpowiedzialnym zawodem – w przypadku, gdy rusztowanie jest źle połączone, może to się skończyć bardzo poważnymi konsekwencjami dla pracujących tam osób.

KURS MONTAŻYSTY RUSZTOWAŃ – PRZYGOTOWANIE DO PRACY W ZAWODZIE

Kurs montażu rusztowań w Centrum Szkolenia w Krapkowicach ma na celu przygotowanie uczestnika do pracy w zawodzie zgodnie z przepisami panującymi w Holandii. Nasze szkolenia montażystów rusztowań opracowywane są według wszystkich najnowszych norm. Każdy kursant ma okazję uczyć się fachu od doświadczonej ekipy, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z rusztowaniami.

Nasi szkoleniowcy nieustannie rozwijają się, dzięki czemu przekazywana wiedza jest zawsze aktualna. Przechodząc nasz kurs i zdobywając uprawnienia na stawianie rusztowań oraz ich demontowanie, każda osoba będzie gotowa do podjęcia bezpiecznej pracy w zawodzie.

KURS MONTAŻU RUSZTOWAŃ – PEWNY FACH W RĘCE

Monter rusztowań jest zawodem, który obecnie jest bardzo pożądany na rynku pracy. Przejście przez nasze kursy (zarówno podstawowe, jak i zaawansowane) to szansa na pozyskanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności i poprawienie swojej sytuacji zawodowej. Uzyskanie uprawnień na montaż i demontaż rusztowań znacząco ułatwi znalezienie stabilnej i opłacalnej finansowo pracy – w szczególności, gdy mówi się o takich krajach jak Holandia, w której cały czas poszukuje się wykwalifikowanych specjalistów.

MONTER RUSZTOWAŃ – KURS W CSZ W KRAPKOWICACH

Jak już wspomnieliśmy, kurs stawiania rusztowań kierujemy zarówno do osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, jak i absolwentów, którzy posiadają już doświadczenie w pracy montażysty. Na szkolenie mogą zapisać się wszystkie osoby pełnoletnie, które posiadają wykształcenie na poziomie minimum podstawowym. Co więcej, do przystąpienia do kursu niezbędne jest również dostarczenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do pracy montera rusztowań (na wysokości powyżej trzech metrów).