Kategorie uprawnień:

  • Wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia
  • Wciągniki i wciągarki ogólnego i specjalnego przeznaczenia

Szczegóły szkolenia

wciagarka

Często zadawane pytania

Szkolenie trwa 19 godzin – obejmuje zajęcia teoretyczne i praktykę.

Jeżeli uprawnienia zostały wydane przez UDT i mieszczą się w tej samej kategorii co uprawnienia wydane na suwnicę (ogólnego przeznaczenia lub ogólnego i specjalnego przeznaczenia) to nie wymagają przystępowania do odrębnego egzaminu.

Tak, na zaświadczeniu kwalifikacyjnym początek ważności uprawnień będzie liczony od daty pozytywnie zdanego egzaminu- jednak swoje czynności operator powinien wykonywać dopiero po otrzymaniu stosownego dokumentu.

Zaświadczenie UDT zwykle wydawane jest po ok. 14 dniach od daty pozytywnie zdanego egzaminu, czas ten jednak może się wydłużyć w sezonie urlopowym lub okresach świątecznych.

W zależności od kategorii uprawnień- są one wydawane na 5 lub 10 lat.

Jeżeli informacja o nieobecności zostanie pisemnie zgłoszona do UDT najpóźniej na 3 dni przed wyznaczona datą egzaminu opłata zostanie zwrócona lub przeniesiona na poczet następnego egzaminu.

Od 9.02.2023 r. wysokość opłaty egzaminacyjnej wynosi 237,98 zł.

Egzaminowany musi posiadać przy sobie dowód osobisty, a w przypadku obcokrajowców paszport, wizę lub inny dokument, który potwierdza jego legalny pobyt w kraju.

Warto, aby była ona dostępna w miejscu pracy, aby w razie potrzeby móc ją bez problemu okazać.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana szkoleniem?

Wszystko spełniło moje oczekiwania , podoba mi się, że dostaliśmy materiały szkoleniowe i dodatkowy dostęp on-line, tak, bym mógł wrócić do zagadnień, które będą mnie interesować. Atmosfera na zajęciach i charyzma prowadzących bardzo dobre, przez co zdobywanie wiedzy było przyjemnością.

Prowadzący w bardzo ciekawy sposób prowadzili zajęcia, byli cierpliwi i w sposób praktyczny pokazywali, jak wykonać daną rzecz.

Szkolenie od strony teoretycznej i praktycznej, prowadzone profesjonalnie i perfekcyjnie.

Najlepiej przeprowadzony kurs, na jakim miałem okazję być. Dziękuję Panowie za szkolenie. Pierwsza klasa.

Fachowa wiedza i umiejętność jej przekazywania kursantom przez instruktorów.

Organizacja szkolenia przeprowadzona bardzo dobrze, dużo wyniosłem z tych zajęć praktycznych.

Wielki plus za poziom wiedzy instruktorów, jakość prowadzonych szkoleń, a przede wszystkim zaangażowanie personelu. W planach mam jeszcze szkolenie na blacharza, które na pewno w przyszłym roku zrealizuję w tym miejscu.

Wszystko było super. Szkolenie zrobiło na mnie wrażenie.

Bardzo fajne zajęcia, prowadzone w ciekawy sposób, żeby się nie nudziły. Wszystko na duży plus.

Świetni wykładowcy, nie mam zastrzeżeń

Dokładne podchodzenie do kursantów mimo luźnej atmosfery, pełne zaangażowanie. Gdy jest potrzebna pomoc to się ją dostaje.

Szkolenie prowadzone profesjonalnie.

Świetni wykładowcy, nie mam zastrzeżeń

Super wykładowcy, bardzo fajny sposób przekazywania wiedzy i przede wszystkim  skuteczny – ludzie z pasją.

Zobacz nasze wpisy

Montaż żurawia – jak przebiega?
Rozstaw wideł wózka widłowego
Magazyn z wózkiem widłowym
opony
Budowa wózka widłowego
Jakie urządzenia podlegają UDT?
Co to jest UTB?
Rodzaje wózków widłowych

UPRAWNIENIA NA WCIĄGNIKI I WCIĄGARKI – KURS POD OKIEM WYKWALIFIKOWANYCH SPECJALISTÓW

W Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach stawiamy przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Dlatego też każdy kandydat na operatora wciągników i wciągarek może liczyć na pomoc i naukę od wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy rzetelnie podchodzą do szkolenia. Dzięki temu kursanci mają okazję posiąść niezbędną wiedzę teoretyczną, a także umiejętności praktyczne w prosty i przyjemny sposób.

Profesjonalne podejście, a także wysoki poziom szkoleń sprawi, że przejście naszego kursu świetnie przygotuje każdego uczestnika do przystąpienia do egzaminu przed komisją UDT.

UPRAWNIENIA NA UKŁADNICE – ZAKRES KWALIFIKACJI

Dzięki kursowi na operatora układnic magazynowych kursant posiądzie niezbędne umiejętności do tego, aby praca z maszyną była wydajna, bezpieczna i zgodna z obowiązującymi przepisami BHP. Przejście przez szkolenie, a także zaliczenie egzaminu zewnętrznego wiążę się z uzyskaniem uprawnień do obsługi układnic magazynowych różnego rodzaju.

UPRAWNIENIA NA WCIĄGARKI – ZAKRES KWALIFIKACJI

Ukończony kurs na operatora wciągników i wciągarek oraz pozytywnie zdany egzamin końcowy sprawia, że kursant nabywa kwalifikacje na obsługę maszyn w zakresie:

  • wciągników i wciągarek o ogólnym i specjalnym przeznaczeniu,
  • wciągników i wciągarek o ogólnym przeznaczeniu.

UPRAWNIENIA NA WCIĄGARKI ELEKTRYCZNE – KWALIFIKACJE O CHARAKTERZE CZASOWYM

Obecne Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych, mówi o tym, że uprawnienia na wciągniki i wciągarki elektryczne mają charakter czasowy. Nie oznacza to jednak tego, że czynny operator posiadający kwalifikacje na obsługę wciągników i wciągarek jest zobowiązany do ponownego przystąpienia do egzaminu.

Ważne jest jednak dopilnowanie terminu ważności uprawnień UDT. Każdy operator musi pamiętać o tym, aby przed upływem ważności kwalifikacji (3 miesiące przed) złożyć wniosek o ich przedłużeniu.

SZKOLENIE NA WCIĄGARKI KRAPKOWICE, OPOLE, KĘDZIERZYN-KOŹLE, RACIBÓRZ, NYSA, RYBNIK, PRUDNIK, KLUCZBORK, OLESNO, STRZELCE OPOLSKIE – KURSY W CAŁEJ POLSCE!

Jesteś zainteresowany szkoleniem na wciągniki i wciągarki w: Krapkowicach, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Raciborzu, Nysie, Rybniku, Prudniku, Kluczborku, Oleśnie, Strzelcach Opolskich? Odezwij się do nas!

KURS NA WCIĄGNIKI I WCIĄGARKI – WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE, ŚLĄSKIE I WIELKOPOLSKIE!

Jesteś zainteresowany uzyskaniem uprawnień na wciągarki i wciągniki? Masz na to szansę w jednym z trzech województw! Obecnie szkolimy na Opolszczyźnie, Śląsku i w Wielkopolsce.

KURS OPERATORA WCIĄGAREK I WCIĄGNIKÓW – CENA

Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach to miejsce, w którym kursanci mogą nabyć specjalistyczne kwalifikacje w niewielkim wymiarze czasowym, a także w rozsądnej cenie.

Jesteś zainteresowany kursem na operatora wciągarek i wciągników? A może szukasz kursu na wózki widłowe UDT? Sprawdź naszą ofertę i sprawdź, dlaczego warto nam zaufać – CSZ Krapkowice.

Zobacz więcej

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA DLA FIRM

Powiedz nam o realizowanym projekcie, a my dostosujemy szkolenie do Twoich potrzeb