Kurs Rusztowania DNV Advanced

Zamierzasz uzyskać uprawnienia na rusztowania? Odwiedź nasze Centrum Szkolenia w Krapkowicach i skorzystaj z oferty kursów na montera rusztowań. W ofercie naszego centrum szkoleniowego znajdują się DNV szkolenia podzielone na dwa poziomy – BASIC i ADVANCED.

Ważne informacje

Szczegóły kursu

Steigerbouwer BASIC i ADVANCED

 • wiek: ukończone 18 lat
 • wykształcenie: minimum podstawowe
 • rejestracja na stronie: https://www.svwoh.nl/ (konieczne podanie nr VCA lub SCC)
 • stan zdrowia: zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy pow. 3 m
 • dodatkowo: ubranie robocze (odzież i obuwie) oraz własne narzędzia monterskie
 • Steigerbouwer BASIC: roczne doświadczenie w praktycznym montażu rusztowań
 • Steigerbouwer ADVANCED: roczne doświadczenie w montażu rusztowań na poziomie Basic

Steigerbouwer BASIC i ADVANCED

 • 3 + 1 (3 dni szkolenia + 1 dzień – egzamin)
 • Rozpoczęcie zajęć: 8:00
 • Możliwość modyfikacji czasu trwania szkolenia, w zależności od potrzeb klienta (dotyczy szkoleń zamkniętych)
 • Zajęci teoretyczne i praktyczne odbywają się w Centrum Szkolenia Zawodowego (ul. Opolska 75, 47-300 Krapkowice, woj. opolskie)

Steigerbouwer BASIC i ADVANCED

 • W pełni wyposażony warsztat szkoleniowy, z boksami szkoleniowymi
 • Dostęp do narzędzi, sprzętu i materiałów izolacyjnych
 • Klimatyzowane sale wykładowe
 • Pomieszczenia socjalne, prysznice
 • Poczęstunek

Steigerbouwer BASIC i ADVANCED

 • Uczestnik szkolenia i egzaminu musi posiadać kompletne ubranie robocze wraz z podstawowymi narzędziami do montażu/ demontażu rusztowania – spis wymaganych rzeczy otrzymuje drogą mailową

Steigerbouwer BASIC

 • Podział rusztowań
 • Etapy montażu rusztowań, demontaż
 • Odczytywanie rysunku
 • Środki ochrony indywidualnej

Steigerbouwer ADVANCED

 • Materiały do budowy rusztowań
 • Siły wewnętrzne i zewnętrzne
 • Przykładowe zadania egzaminacyjne

i wiele więcej.

FAQ

Często zadawane pytania

Dla Twojej wygody i szybkiego dostępu do potrzebnych informacji stworzyliśmy sekcję z pytaniami. W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości i pytania naszych klientów.

W szkoleniu mogą wziąć udział osoby zarejestrowane w systemie SVWOH, posiadające certyfikat SCC lub VCA

Pozytywny wynik egzaminu pozwala na podjęcie pracy za granicą w charakterze montera rusztowań lub pierwszego montera – uprawnienia szczególnie będą premiowane w Holandii.

Uprawnienia są ważne przez 5 lat.

Udział w szkoleniu i pozytywny wynik egzamin na poziomie Advanced pozwoli na podjęcie pracy za granicą w zawodzie montażysta rusztowań.

Aby ubiegać się o tytuł pierwszego montera, kandydat musi zdać egzamin na poziomie podstawowym (Basic), a następnie pracować na tym stanowisku przez rok. Po upływie tego czasu może przystąpić  do egzaminu zaawansowanego (Advanced).Poza tym  spełnić dodatkowe wymogi formalne jak np. posiadanie ważnego certyfikatu SCC lub VCA.

Egzaminowany w jednym dniu przystępuje do egzaminu teoretycznego i praktycznego – wynik egzaminu teoretycznego nie jest znany natychmiast, dlatego tez po części teoretycznej ma miejsce egzamin praktyczny.

Egzamin odbywa się w języku polskim, w obecności egzaminatora holenderskiego.

W przypadku tego szkolenia- negatywny wynik jednej części egzaminu, zobowiązuje egzaminowanego do poprawki tej części, która nie została zaliczona ale w terminie do 6 miesięcy. Później będzie musiał przystąpić do ponownego egzaminu zarówno z praktyki jak i teorii.

Taką sytuację należy zgłosić do ośrodka szkoleniowego lub bezpośrednio do jednostki certyfikującej, która za dodatkową opłata, wyda duplikat uprawnień.

Uczestnik szkolenia i egzaminu musi posiadać kompletne ubranie robocze wraz z podstawowymi narzędziami do montażu/ demontażu rusztowania- spis wymaganych rzeczy otrzymuje drogą mailową.

Najbliższe terminy

Kalendarz szkoleń

Miesiąc / kursMajCzerwiecLipiec
Rusztowania – uprawnienia holenderskie Basic06.05 – 09.05.2024
25.06-28.06.202409.07-12.07.2024
Miesiąc / kursMajCzerwiecLipiec
Rusztowania – uprawnienia holenderskie Advanced06.05 – 09.05.2024
25.06-28.06.202409.07-12.07.2024
Same plusy!

Korzyści

Uprawnienia

DNV na poziomie Advanced


Praca

możliwość podjęcia pracy jako montażysta rusztowań w krajach beneluksu

Kwalifikacje

stałe podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Najlepszy

najlepszy stosunek ceny szkolenia do zakresu oferowanych usług

Szybki

zwrot zainwestowanych w szkolenie pieniędzy, dzięki nabytym umiejętnościom podczas szkolenia

Korzyści

nabycie nowych kompetencji i umiejętności

Oceny

Poznaj opinie klientów!

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Silna stroną szkolenia jestu003cstrongu003e bardzo duża wiedza wykładowcy i doświadczenieu003c/strongu003e, które posiada oraz dobrze wyposażona sala i warsztat
Rafał
(13-24.09.2021)
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Silnymi stronami organizacji szkolenia są u003cstrongu003eprofesjonalne podejście od kursantów dodatkowa wiedza poza programowau003c/strongu003e. u003cbru003e
u003cstrongu003eBartoszu003c/strongu003e
(12-23.07.2021)
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Dobre strony : u003cstrongu003eszybkie tempo, ciekawa tematyka, profesjonalne podejście, duża ilość ciekawostek.u003c/strongu003e Brak słabych stron.
u003cstrongu003eKacperu003c/strongu003e
(13-24.09.2021)
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Uważam, że organizacja szkolenia nie posiada słabych stron wręcz przeciwnieu003cstrongu003e są tylko silne strony,u003c/strongu003e które dały mi wiele doświadczenia teoretycznego oraz praktycznego.
u003cstrongu003eGrzegorzu003c/strongu003e
(12-23.07.2021)
Zdjęcia

Galeria szkoleniowa

Baza wiedzy

Poradnik branżowy

Ukończenie specjalistycznego szkolenia w zakresie montażu rusztowań zapewnia uczestnikowi: wykonywanie obowiązków w oparciu o obowiązujące przepisy oraz poznanie struktury rusztowania wraz z jego konkretnymi częściami. Wykwalifikowany montażysta rusztowań będzie mógł zidentyfikować wady, które wymagają wycofania sprzętu, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Zyska również wiedzę na temat bezpiecznej pracy na wysokości i systemów ochrony przed upadkiem.

Mając bogate doświadczenie i doskonałe zaplecze techniczne do realizacji tego szkolenia, rozbudowaliśmy ofertę – dostosowując obowiązki montażysty rusztowań do holenderskich przepisów. Tym sposobem daliśmy pracownikom branży rusztowań przemysłowych możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i szerszy dostęp do ofert pracy.

Zaawansowane szkolenie Steigerbouwer, adresowane jest do absolwentów pierwszego poziomu Steigerbouwer Basic, którzy mają za sobą roczny staż pracy w charakterze montażysty rusztowań (uprawnienia holenderskie). Specjalistyczny kurs pozwoli jego uczestnikom zwiększyć zakres wiedzy i umiejętności, a co za tym idzie, pozwoli im uzyskać nowe uprawnienia, m.in. do kierowania grupą montażową.

RUSZTOWANIA HOLANDIA – CZYM SĄ I JAKĄ PEŁNIĄ FUNKCJĘ?

Rusztowanie to tymczasowa konstrukcja pozwalająca na prace na wysokościach. Ma za zadanie zapewnić łatwy dostęp do elewacji lub dachu różnego rodzaju obiektów podczas ich wznoszeniu, konserwacji, naprawy lub rozbiórki. Jego wysokość może być bardzo różna w zależności od specyfiki budynku, ale niektóre konstrukcje sięgają nawet kilkudziesięciu metrów w górę. Wykorzystywane są najczęściej na zewnątrz, jednak zdarza się, że montowane są wewnątrz budynków.

Rusztowania dzieli się ze względu na ich funkcję, konstrukcję czy rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Wyróżnia się konstrukcje wolnostojące, jezdne lub mocowane do budynku. Aby odpowiednio spełniało swoją funkcję i było bezpieczne dla jego użytkowników, rusztowanie spełniać musi wiele norm. Odpowiednio przygotowana konstrukcja powinna posiadać:

 • pomost o wystarczającej powierzchni roboczej dla osób, składowania narzędzi i materiałów,
 • stabilną konstrukcję dostosowaną do obciążeń,
 • piony komunikacyjne,
 • zabezpieczenie przed spadaniem przedmiotów,
 • bezpieczną komunikację i swobodny dostęp do stanowisk pracy,
 • przestrzeń do pracy pozwalającą na wykonywanie robót w optymalnej pozycji.

Stawianie rusztowań w Holandii, tak jak i w innych krajach, jest ryzykownym zajęciem, podczas których występuje wiele niebezpieczeństw. Za odpowiednie działanie i bezpieczeństwo na tego typu konstrukcjach odpowiada specjalnie wykwalifikowany monterktóry musi posiadać odpowiednie uprawnienia na rusztowania. Można je uzyskać wyłącznie przechodząc odpowiednie szkolenia DNV.

MONTER RUSZTOWAŃ HOLANDIA – JAKIE MA OBOWIĄZKI?

Montażysta rusztowań to pracownik budowlany, którego głównym zadaniem jest montowanie, a także demontowanie rusztowań budowlanych. Osoba pracująca na tym stanowisku posiada jednak o wiele szerszy zakres obowiązków, do których wchodzi m.in.:

 • planowanie położenia rusztowania,
 • dbanie o prawidłowe połączenie rusztowania,
 • zapewnienie bezpieczeństwa na rusztowaniu.

MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ – JAKIE SĄ ZAGROŻENIA?

Monter rusztowań jest więc bardzo odpowiedzialnym zawodem – w przypadku, gdy rusztowanie jest źle połączone, może to się skończyć bardzo poważnymi konsekwencjami dla pracujących tam osób.

Praca montera rusztowań w Holandii odbywa się zazwyczaj na zewnątrz budynków, w zmiennych warunkach atmosferycznych, i wiąże się z różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Monterzy narażeni są na upadki z dużych wysokości, porażenie prądem, a także różnego rodzaju urazy spowodowane przenoszeniem ciężkich elementów metalowych i drewnianych lub w przypadku zawalenia się konstrukcji.

PRACA JAKO MONTER RUSZTOWAŃ W HOLANDII

Monter rusztowań jest zawodem, który obecnie jest bardzo pożądany na rynku pracy w Holandii. Przejście przez nasze kursy (zarówno podstawowe, jak i zaawansowane) to szansa na pozyskanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności i poprawienie swojej sytuacji zawodowej. Uzyskanie uprawnień na montaż i demontaż rusztowań znacząco ułatwi znalezienie stabilnej i opłacalnej finansowo pracy – w szczególności, gdy mówi się o takich krajach jak Holandia, w której cały czas poszukuje się wykwalifikowanych specjalistów.

MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ – UPRAWNIENIA WYMAGANE W HOLANDII

Każdy, kto chce rozpocząć pracę w Holandii jako monter – zobowiązana jest do obowiązkowej rejestracji w SVWOH na stronie www.SVWOH.nl. Każdy, kto tego dokona, może pełnić rolę pomocnika montera rusztowań, a następnie zobligowany jest w ciągu 6-ciu miesięcy zdobyć uprawnienia montażysty rusztowań, czyli w przypadku naszych szkoleń Steigerbouwer Basic.

Roczne doświadczenie w montażu rusztowań na poziomie Basic pozwala na przystąpienie do kursu Advanced, po którego ukończeniu, którego można rozpocząć pracę na stanowisku pierwszego montera i zarządzać grupą montażową.

EGZAMIN DNV HOLANDIA – JAK WYGLĄDA?

Egzamin montera rusztowań składa się z części teoretycznej i praktycznej i aktualnie może przeprowadzony być w języku polskim. Część praktyczna składa się z montażu oraz demontażu rusztowania systemowego, oraz tradycyjnego, natomiast zaliczenie teorii polega na odpowiedzeniu na pytania w formie testu.

Egzamin na rusztowania – pytania

Egzamin DNV zmienia się z roku na rok i nie ma jednej konkretnej formuły. W internecie znaleźć można jednak przykładowe pytania z odpowiedziami na egzamin z montażu rusztowań. Dotyczą one przede wszystkim budowy rusztowania i czynności, jakie należy dopełnić podczas i przed montażem.

CERTYFIKAT DNV – CO TO JEST?

DNV GL to instytucja, która w zgodzie z obowiązującą w Holandii Dyrektywą Rusztowaniową wydaje specjalne uprawnienia pozwalające na pracę w charakterze montażysty rusztowań w tym kraju. Tylko taka certyfikacja i szkolenia DNV GL akceptowane są przez tamtejsze władze.

CZYM SĄ UPRAWNIENIA STEIGERBOUWER A?

Jest to certyfikat zapewniający uprawnienia do montażu rusztowań w Holandii i Belgii. Certyfikat Steigerbouwer A/ Monteur Steigerbouw jest wydawany w formie dyplomu, posiada logo DNV GL oraz logo instytutu egzaminacyjnego i jest ważny przez 5 lat.

ILE TRWA KURS MONTERA RUSZTOWAŃ?

Kurs stawiania rusztowań w CSZ trwa tylko 4 dni. Przez pierwsze 3 przeprowadzane jest kompleksowe szkolenie i przygotowanie kursanta do pracy w zawodzie zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami. Ostatni dzień poznaczony jest na egzamin końcowy pozwalający na uzyskanie uprawnienia na montaż rusztowań w Holandii.

KURS MONTAŻYSTY RUSZTOWAŃ W HOLANDII – WYMAGANIA

Kurs stawiania rusztowań kierowany jest zarówno do osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, jak i absolwentów, którzy posiadają już doświadczenie w pracy montażysty. Na szkolenie mogą zapisać się wszystkie osoby pełnoletnie, które posiadają wykształcenie na poziomie minimum podstawowym. Co więcej, do przystąpienia do kursu niezbędne jest również dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy montera rusztowań (na wysokości powyżej trzech metrów).

ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA MONTERA RUSZTOWAŃ W CSZ W KRAPKOWICACH!

Wybierając kurs na rusztowania w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach, otrzymujesz specjalistyczne szkolenie teoretyczne i praktyczne w oparciu o standardy holenderskie. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę instruktorów i egzaminatorów, którzy w przystępny sposób przekażą niezbędną wiedzę i podzielą się zdobytym doświadczeniem.

Nauka przebiegać będzie z wykorzystaniem naszych własnych opracowanych materiałów dydaktycznych, które w znaczący sposób pomogą w uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie i zdobycie uprawnień do stawiania rusztowań. Całość szkolenia i końcowy egzamin, przeprowadzone będą w języku polskim.

Nasi szkoleniowcy nieustannie rozwijają się, dzięki czemu przekazywana wiedza jest zawsze aktualna. Przechodząc nasz kurs i zdobywając uprawnienia na stawianie rusztowań oraz ich demontowanie, każda osoba będzie gotowa do podjęcia bezpiecznej pracy w zawodzie.

KURS MONTAŻYSTY RUSZTOWAŃ – PRZYGOTOWANIE DO PRACY W ZAWODZIE

Kurs montera rusztowań w Centrum Szkolenia w Krapkowicach ma na celu przygotowanie uczestnika do pracy w zawodzie zgodnie z przepisami panującymi w Holandii. Nasze szkolenia montażystów rusztowań opracowywane są według wszystkich najnowszych norm. Każdy kursant ma okazję uczyć się fachu od doświadczonej ekipy, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z rusztowaniami.

Zobacz więcej