Praca montera izolacji w Norwegi a norma Norsok – co oznacza i dlaczego jest taka ważna

Każdego roku mnóstwo obywateli naszego kraju podejmuje ważną dla siebie i swoich bliskich decyzję o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Najczęściej dotyczy to osób pracujących fizycznie, ale i nie tylko! Faktem jest, że branży przemysłowej nieustannie brakuje rąk do pracy, a tym samym znacznie łatwiej jest otrzymać zatrudnienie i to na znacznie atrakcyjniejszych warunkach niż w Polsce. Czy rozważając podjęcie pracy w Norwegi powinniśmy wcześniej dowiedzieć się czegoś więcej o normie Norsok? Oczywiście, że tak! Im więcej wiesz na temat obowiązujących tam przepisów i zasad, tym lepiej dla Ciebie. Dziś wyjaśnimy, dlaczego jest to takie ważne.

Norwegia – doskonały wybór dla każdego montera izolacji przemysłowych

Norwegia dla niejednego montera izolacji przemysłowych staje się krajem docelowym – tam, chciałby się zawodowo rozwijać, zdobywać doświadczenie, a przede wszystkim zarabiać. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kraj ten oferuje jedne z najwyższych zarobków w branży. Poza ekonomicznymi profitami są także wymogi, dotyczące znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują w tym państwie. Dla montera izolacji przemysłowych, pracującego w branży petrochemicznej, obowiązującą normą będzie Norsok M-004.

Jakie znaczenie ma norma Norsok w norweskiej branży przemysłowej?

Norma ta ma za zadanie wyeliminować braki i uzupełnić luki w prawodawstwie europejskim, którego zastosowanie w norweskim przemyśle jest niewystarczające. Zgodnie z jej zaleceniami, izoler będzie wykonywał montaż izolacji oraz płaszcza ochronnego. Skoro praca montera oparta będzie na wymogach, zawartych w normie Norsok M-004, to pytanie, czy nie lepsza będzie jego pozycja startowa, kiedy takimi uprawnieniami będzie mógł się pochwalić, biorąc udział w procesie rekrutacji? Zdecydowanie tak.

Odbycie specjalistycznego kursu, realizowanego przez certyfikowany ośrodek szkoleniowy, pozwoli na zaznajomienie się z wymaganymi przepisami i zastosowanie ich w praktyce, co z pewnością przełoży się na wynik samego egzaminu, a później na szerszy dostęp do ofert pracy. W jakiej branży zalecane jest posiadanie certyfikatu Norsok? Izolacje przemysłowe to nie wszystko – zostań z nami i przeczytaj kolejny artykuł.

5/5